Kontakt Central Barnhälsovård


Närhälsans Kansli
Central Barnhälsovård
Uddevalla sjukhus
Hus U (gamla vårdskolan) våning 6
451 80 Uddevalla


Teamassistent
Mikaela Johansson
Telefon 010-441 64 80, 070-082 58 13
mikaela.johansson@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Per Möllborg
Telefon 010-441 64 82, 070- 657 22 78 
per.mollborg@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Susanne Olsson-Kristiansson
Telefon 010-441 64 84, 070-082 32 59
susanne.olsson-kristiansson@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
Telefon 010-441 64 83
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Psykolog
Mona Bryggman
Telefon 010-441 64 85
mona.bryggman@vgregion.se

Närhälsans Kansli
Central Barnhälsovård
Lillhagsparken 6
422 50 Hisings Backa 


Teamassistent
Petra Jufalk
Telefon 076-834 77 12 
petra.jufalk@vgregion.se 

Barnhälsovårdsöverläkare
Ann-Sofie Cavefors 
Telefon 076-836 55 02
ann-sofie.cavefors@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Maria Jansson 
Telefon 076-940 27 14
maria.k.jansson@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Ann Jansson
Områden: Centrum Göteborg, Örgyre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 
Telefon 076-760 66 90
ann.e.jansson@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Sofia Wijk
Områden: Hisingen, Nordost, Kungälv, Öckerö, Ale, Tjörn och Stenungsund 
Telefon 070-085 25 36 
sofia.wijk@vgregion.se

Dietist
Cecilia Hedström
Telefon 070-525 50 92
cecilia.hedstrom@vgregion.se 

Logoped
AnnaKarin Larsson
Telefon 070-082 37 62
annakarin.larsson@vgregion.se 

Logoped
Eva Sandberg
Telefon 070-366 17 90
eva.sandberg@vgregion.se 

Psykolog
Monica Lidbeck
Telefon 072-721 36 70
monica.lidbeck@vgregion.se

Närhälsans Kansli
Central Barnhälsovård
Långgatan 18
541 30  SKÖVDE


Sekreterare
Annika Forss
Telefon 010-441 38 21 , 070-946 56 80
annika.forss@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Susanne Johansen
Telefon: 070-259 52 20
susanne.johansen@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Christina Djäken
Telefon 010-441 38 20 , 070-931 50 52
christina.djaken@vgregion.se

Dietist
Lena Ljungkrona-Falk
Telefon 070-226 57 26
lena.ljungkrona-falk@vgregion.se

Psykolog
Ulla Vestin
Telefon 070-082 54 85
ulla.westin@vgregion.se

Närhälsan
Central Barnhälsovård
Bryggaregatan 5, plan 6
503 38 Borås


Teamassistent
Gun-Britt Szymanski
Telefon 010-435 95 03
Fax 010-435 72 62
gun-britt.szymanski@vgregion.se            

Barnhälsovårdsöverläkare
Laslo Erdes
Telefon 010-435 95 04, 070-256 05 72
laslo.erdes@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Karin Apelqvist
Telefon 010-435 95 05, 076-109 64 46
karin.apelqvist@vgregion.se          

Dietist
Julia Backlund
Telefon 010-435 95 06
julia.backlund@vgregion.se

Psykolog
Kerstin Johannesson
Telefon 010-435 95 10
kerstin.johannesson@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2017-10-18 12:32