Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Huvudhandledare

Kontaktuppgifter huvudhandledare klinisk utbildning primärvård Skaraborg

Huvudhandledare är en resurs och ett stöd till handledare för att säkerställa kvalitén i den kliniska utbildningen samt vara brobyggare mellan verksamhet och utbildare.

Huvudhandledare sjuksköterska/specialistsjuksköterska

Område: Lidköping/Götene/Skara/Mariestad/Töreboda/Gullspång/Tidan
Veronica Olsson E-post: veronica.olsson@vgregion.se  
Tel: 070-26 03 183 

Område Skövde/Tibro/Karlsborg/Hjo/Tidaholm/Grästorp/Vara/Nossebro/Falköping/Stenstorp

Maria Karlsson,  maria@hchjo.se      
Tel: 070-26 07 223

Huvudhandledare Barnmorska

Eva Evaldsson, eva.evaldsson@vgregion.se 
Tfn: 070-08 22 299

Huvudhandledare Fysioterapeut/sjukgymnast

Per Bergqvist, per.bergqvist@vgregion.se
Tfn: 0502-180 83, 0702-44 75 41

Katarina Ljungberg, katarina.ljungberg@vgregion, vik för Per Bergqvist
Tfn: 0706-43 31 04

Huvudhandledare Arbetsterapeut

Ann-Sofie Lund, ann-sofie.lund@vgregion.se
Tfn: 0761-02 18 63

Huvudhandledare Medicinsk sekreterare

Susanne Olsson, susanne.ohlsson@vgregion.se
Tfn: 072-51 21 386

Huvudhandledare Undersköterska

Susanne Eriksson, susanne.l.eriksson@vgregion.se
Tfn: 072-450 76 67

 

Senast uppdaterad: 2017-10-18 12:25